Rizikové kácení stromů Plzeň

Rizikové kácení stromů a výškové práce Plzeň


Kde působíme?

Výškové práce i rizikové kácení provádíme v celých Západních Čechách. Často se vzdalujeme do okolních regionů. A to zejména do Středočeského kraje, Karlovarského kraje nebo Jižních Čech. Nově jsme začali působit také v Královehradeckém kraji.

 Nečiní nám problém za realizací zakázek dojíždět.

 Již jsme realizovali zakázky v Praze, Berouně, Rokycanech, Dobřanech, Klatovech, Přešticích, Tachově, Sokolově, Sušici, Železné Rudě, Žihli, Strašíně, Kašperských Horách, Kvildě, Modravě, Katovicích, Strakonicích, Domažlicích, Stříbře i Kralovicích.

Co děláme?

Rizikové kácení stromů - Rizikové kácení stromů, Rizikové kácení stromů - Ořezy stromů, Rizikové kácení stromů - Těžba dřeva, Rizikové kácení stromů - Zpracování polomu, Rizikové kácení stromů - Likvidace dřevní hmoty, Výškové práce - Nátěry, Výškové práce - Montáže, Výškové práce - Nátěry a opravy střech, Výškové práce - Nátěry a opravy fasád, Výškové práce - Odstranění sněhu, Výškové práce - Mytí oken, Výškové práce - Opravy

Vaše otázky  Email

Jak je to se zákonem o kácení?

 

Novela zákona o kácení 2014 zůstává stejná jako vyhláška z 15.července 2013. Pouze upravuje zákon o kácení dřevin rostoucích mimo les.

 

Nyní není nutné žádat o povolení ke kácení stromů na vlastním pozemku. Čímž se rozumí oplocený pozemek pevným plotem, na pozemku je dům s trvalou adresou pobytu.  Kácené stromy ovšem nesmí mít větší obvod kmene více než 80cm měřeno ve 130cm. Dále nesmí být káceno v celkové ploše zapojených porostů dřevin která nepřesahuje 40 m2. 

Stomy nejmějí být významnými krajinými prvky, nejmějí být památné a chráněné. Volně je možné kácet stromy ovocné.

 

Vegetační klid?

Vegetačním klidem se rozumí období od od 1. října do 30. března

Povolení ke kácení?

Nevíte si s povolením rady? Rádi vám s tím  pomůžeme.

Kácení dřevin se povoluje ve správním řízení. Jedná se o proces, v němž orgány veřejné správy vydávají rozhodnutí. Postupuje se při něm podle obecného předpisu upravujícího základní otázky správního řízení - správního řádu (zákon č. 71/1967 Sb.). Správním řízením jsou i další řízení, která se mohou v souvislosti s ochrannou dřevin vyskytnout, např. řízení o udělení pokuty za nedovolané kácení, řízení o omezení či zákazu rušivé činnosti dle § 66 zákona č. 114/1992 Sb. ad.

Obecní úřady:

 • povolují kácení dřevin
 • jsou oprávněny k pozastavení, omezení nebo zákazu kácení dřevin v případě, kdy k němu podle zákona není potřeba povolení (zdravotní důvody, při ochraně elektrického vedení ad.)
 • ukládají náhradní výsadbu a vedou přehled pozemků vhodných k náhradní výsadbě

Pověřené obecní úřady:

 • vyhlašují památné stromy a jejich ochranná pásma, zajišťují, popř. ruší jejich ochranu

Obecní úřady obcí s rozšířenou působností:

 • jsou oprávněny stanovit fyzickým a právnickým osobám podmínky pro výkon činnosti, která by mohla způsobit nedovolenou změnu částí přírody, popřípadě takovou činnost zakázat (§ 66 zákona č. 114/1992 Sb.)
 • ukládají pokuty za poškození či pokácení (zničení) dřeviny bez povolení

Krajské úřady:

 • jsou oprávněny stanovit fyzickým a právnickým osobám podmínky pro výkon činnosti, která by mohla způsobit nedovolenou změnu částí přírody, popřípadě takovou činnost zakázat (§ 66 zákona č. 114/1992 Sb.)
 • rozhodují o odvolání proti rozhodnutím obecních úřadů

Česká inspekce životního prostředí:

 • dozírá, jak jsou orgány veřejné správy a právnickými a fyzickými osobami dodržována ustanovení právních předpisů a rozhodnutí týkající se ochrany přírody a krajiny a dále zjišťuje a eviduje případy ohrožení a poškození přírody a krajiny, jejich příčiny a osoby odpovědné za jejich vznik nebo trvání
 • je oprávněna stanovit fyzickým a právnickým osobám podmínky pro výkon činnosti, která by mohla způsobit nedovolenou změnu částí přírody, popřípadě takovou činnost zakázat (§ 66 zákona č. 114/1992 Sb.)
 • ukládá pokuty za poškození či pokácení (zničení) dřeviny bez povolení
 • je oprávněna v případech hrozící škody nařídit omezení, případně zastavení škodlivé činnosti

Situace je odlišná na území národních parků a chráněných krajinných oblastí a jejich ochranných pásem, kde kompetence svěřené krajským úřadům, obecním úřadům obcí s rozšířenou působností a pověřeným obecním úřadům včetně povolení kácení dřevin na území národního parku vykonávají jejich Správy.

Policie ČR a Městská policie:

 • jsou oprávněny zasahovat v případě narušení veřejného pořádku (např. poškozování či kácení dřevin bez povolení) a odhalují přestupky fyzických osob; Městská policie odhaluje i delikty fyzických a právnických osob při podnikatelské činnosti;
 • Policie ČR je oprávněna zadržet fyzickou osobu, u níž je důvodná obava, že bude pokračovat v páchání přestupku či trestného činu, při němž byla přistižena, a dále přijímá a prošetřuje trestní oznámení (např. v případě závažného poškození životního prostředí na větším území).

Kde působíme?

Výškové práce i rizikové kácení provádíme v celých Západních Čechách. Často se vzdalujeme do okolních regionů. A to zejména do Středočeského kraje, Karlovarského kraje nebo Jižních Čech. Nově jsme začali působit také v Královehradeckém kraji.

 Nečiní nám problém za realizací zakázek dojíždět.

 Již jsme realizovali zakázky v Praze, Berouně, Rokycanech, Dobřanech, Klatovech, Rakovníku, Přešticích, Tachově, Sokolově, Sušici, Železné Rudě, Žihli, Strašíně, Kašperských Horách, Kvildě, Modravě, Katovicích, Strakonicích, Domažlicích, Stříbře i Kralovicích.

 

 

 

 

 

Rizikové práce v praxi

jerab.jpg

Najdete nás i na FBRizikové kácení stromů - Rizikové kácení stromů, Rizikové kácení stromů - Ořezy stromů, Rizikové kácení stromů - Těžba dřeva, Rizikové kácení stromů - Zpracování polomu, Rizikové kácení stromů - Likvidace dřevní hmoty, Výškové práce - Nátěry, Výškové práce - Montáže, Výškové práce - Nátěry a opravy střech, Výškové práce - Nátěry a opravy fasád, Výškové práce - Odstranění sněhu, Výškové práce - Mytí oken, Výškové práce - Opravy

Broumov, Červený Kostelec, Česká Skalice, Dobruška, Dvůr Králové nad Labem, Hořice, Hostinné, Hradec Králové, Hronov, Chlumec nad Cidlinou, Jaroměř, Jičín, Kopidlno, Kostelec nad Orlicí, Lázně Bělohrad , Náchod , Nechanice , Nová Paka , Nové Město nad Metují , Nový Bydžov , Opočno , Police nad Metují , Rokytnice v Orlických horách , Rychnov nad Kněžnou , Smiřice , Sobotka , Svoboda nad Úpou , Teplice nad Metují , Trutnov , Třebechovice pod Orebem , Týniště nad Orlicí , Úpice , Vamberk , Vrchlabí , Žacléř , Hradec Králové , Jičín , Náchod , Rychnov nad Kněžnou , Trutnov


Rizikové práce Plzeň © 2012